Partizan pao u Laktašima

November 1, 2020, 3:17 pm
Košarkaši Igokee pobijedili su Partizan rezultatom 90:84, poslije produžetka u petom kolu ABA lige.

Sam početak utakmice obilježio je nesvakidašnji događaj jer je trener domaćih Dragan Bajić isključen poslije samo jednog minuta i 31 sekunde, što je jedno od najbržih, ako ne i najbrže isključenje trenera u ABA ligi svih vremena.

Umjesto Bajića ekipu je vodio njegov pomoćnik Marko Barać koji ima iskustva kao prvi trener jer je prošle sezone tokom nekoliko kola bio prvi kormilar tima iza Aleksandrovca u regionalnom takmičenju. Isključenje trenera poremetilo je domaće košarkaše što su gosti iskoristili i poveli sa 7:0, ali su se “igosi” brzo sabrali, napravili seriju 9:0 i poveli sa 11:9, da bi trojkom Entonija Klemonsa u sedmom minutu poveli sa 16:11, nakon serije od 14:2.

Aleksandrovčani su nastavili sa dobrom igrom i samo pet minuta kasnije stekli su dvocifrenu prednost (31:21), da bi tada Beograđani zaigrali malo bolje dok je domaćinu stao šut sa distance. To je dovelo do izjednačenja u 17. minutu (39:39), nakon kojeg je Partizan ponovo prešao u vođstvo da bi se na poluvrijeme otišalo sa vođstvom domaćina 45:43.

Mali broj poena i veliki broj izgubljenih lopti na obje strane obilježio je treću četvrtinu i pred posljednjih deset minuta domaćin je imao četiri poena prednosti (59:55).

Velika bitka viđena je u posljednjih deset minuta kada se igralo koš za koš. Prvu trojku za domaći tim u drugom poluvremenu pogodio je Marko Jošilo tri i po minuta prije kraja kojom su poveli sa 71:69, a poslije dva plus jedan Džekija Karmajkla Igokea je povela sa 74:69, ali su gosti vratili sa 5:0 za izjednačenje 74:74, minut i po prije kraja. Deset sekundi prije kraja Novica Veličković je pogodio trojku za 79:79, Karmajkl nije bio precizan u napadu dok je Nemanja Dangubić pokušao sa svoje polovine terena, ali je promašio koš pa se otišlo u pet dodatnih minuta.

Sa dvije trojke Antabija Voler donio je prvu osjetniju prednost svom timu (86:82), a poslije dosta grešaka na obje strane pobjedu domaćina potvrdio je Karmajkl poenima nekoliko sekundi prije kraja. Upravo je Karmajkl bio najbolji kod domaćina sa 27 poena, Voler je ubacio 17, Klemons 14, a Stefan Fundić 11. U redovima Beograđana prednačili su Nemanja Gordić sa 19 i Rade Zagorac sa 17 poena.

Izvor: Glas Srpske