Partizan gostuje kod Fenerbahčea

January 9, 2024, 8:40 am

Košarkaši Partizana igraju od 18.30 u Istanbulu protiv Fenerbahčea utakmicu 20. kola Evrolige.

Partizan je bio u jako dobroj formi, ipak u posljednjih nekoliko evroligaških kola ona je postala promjenljiva. Crno-bijeli odigraju nekoliko mečeva dobro, pa dođu partije u kojima nisu ni blizu očekivanog nivoa.

Partizan je od posljednjih pet mečeva pisao tri pobjede i dva poraza. Poslije neizvesnog poraza u “Areni” od Virtusa 77:75, crno-bijeli su pobjedama protiv Mornara 98:76, i Asvela na domaćem parketu 90:77 u dobrom ritmu dočekali vječiti derbi.

Ipak, na gostovanju kod Crvene zvezde Partizan je odigrao jedno od najgorih prvih poluvremena od početka sezone, Zvezda je usljed toga lako stekla prednost i zasluženo trijumfovala 88:72.

Poslije ovog teškog poraza, crno-bijeli su u regionalnoj ligi ugostili Krku koju su deklasirali 96:76.

Izabranici Željka Obradovića uprkos zgusnutom rasporedu i umoru, u najveći grad Turske putuju u dobrom raspoloženju.

Navijače “Parnog valjka” hrabri činjenica da će Zek Ledej poslije pauze zbog povrede biti u sastavu ekipe protiv turskog predstavnika.

Uprkos povratku Ledeja, Partizan ima velikih kadrovskih problema. Van stroja su i dalje Alen Smailagić i Aleksa Avramović, a osim njih dvojice, u Istanbulu sa ostatkom ekipe neće biti Balša Koprivica. U tim se vraća Uroš Trifunović, koji je protiv Krke u subotu odigrao prve minute posle duže pauze.

Partizan je od povratka u najelitnije košarkaško klupsko takmičenje u Evropi protiv Fenera odigrao tri meča, a trijumfovao je u dva.

Posljednji meč, odigran u “Areni” u okviru sedmog kola Evrolige poslije neizvjesne završnice pripao je crno-bijelima 85:84.

Fenerbahče na domaćem parketu nema pozitivan skor protiv srpksih klubova ove sezone. Crvena zvezda je u 18. kolu timu iz Istanbula nanela prvi poraz u “Ulker areni” u Evropi.

Partizan uz dobru ofanzivnu igru, i utakmicu na veliki broj poena ima priliku da dođe do 11. pobjede, koja ga ostavlja u dobroj poziciji na tabeli Evrolige.