Sajt MakeUseOf je kreirao listu aplikacija koje se najviše preuzimaju preko Google Play Storea. Na prva četiri mjesta su aplikacije koje su u vlasništvu kompanije Meta.
Prema navodima sajta, postoji nekoliko aplikacija koje 2,8 milijardi aktivnih korisnika Android platforme najčlešće preuzimaju sa popularne Google prodavnice.
Potrebno je istaći da MakeUseOf u svoju listu nije uključivao aplikacije koje dolaze unapred instalirane na Android uređajima. To znači da na listi nisu Google Play Services (10 milijardi preuzimanja), Gmail (devet milijardi), Google Maps (6,9 milijardi), YouTube (10 miijardi). Nisu uključene ni aplikacije koje su unapred instalirane na Samsungovim telefonima.
1. WhatsApp
Popularna aplikacija ima 8,413 milijardi preuzimanja i predstavlja najpopularniju svjetsku alatku za slanje instant poruka. WhatsApp je besplatan.
2. Facebook
Iako je dugo bio na prvom mjestu, brojni skandali, sumnjive prakse privatnosti i #DeleteFacebook pokret nisu previše uticali na aplikaciju, koja je i dalje u vrhu (6,95 milijardi preuzimanja). Facebook je besplatan.
3. Facebook Messenger
Prisustvo Facebook Messengera na trećem mjestu (5,67 milijardi preuzimanja) pokazuje koliku kontrolu Zakerbergova imperija ima na tržištu aplikacija za telefone. Facebook Messenger je takođe besplatna aplikacija.
4. Instagram
Instagram je još jedna aplikacija iz Meta sistema, a u posljednje vrijeme dobija veliki beoj ažuriranja čime privlači još veći broj korisnika (4,197 milijardi preuzimanja). Instagram je besplatan.
5. TikTok
Među Top 5 najviše preuzimanih aplikacija na Play Storeu, nalazi se i TikTok (2,843 milijardi preuzimanja). Aplikacija je besplatna.
(b92)