Srebrenica je opet predmet manipulacija, Srpska i Srbija opet su na pravoj strani istorije – navodi u reagovanju Organizacija starješina Vojske Republike Srpske, nakon što je juče usvojena rezolucija o Srebrenici u generanoj skupštini Ujedinjenih nacija.
-Prisustvo zemalja članica, rasprava i glasanje na Generalnoj skupštini OUN samo su potvrdili očekivane ishode sjednice. I danas su se jasno mogle identifikovati brojne manipulacie o onome što se dogaćalo u i oko Srebrenice 1995. godine. Potvrđena je teza o Srebrenici kao međunarodnom projektu fašističke Njemačke i njenih saveznika, koji su u istoriji ljudskoj postojanja počinili najstrašnije ratne zločine, uključujući i genocid. Nemušto uvodno izlaganje njemačke predstavnice u UN i rasprava koja je uslijedila, nedvosmisleno je pokazala da je ovo bio neuspio pokušaj usvajanja rezolucije apsolutnim konsnzusom ili kvalifikovanom većinom, kako zahtijevaju savremeni demokratski sandardi u oblasti glasačkog prava u većini parlamenta zemalja demokratskog svijeta i onih koji se tako nazivaju – navode u OSTA VRS.
U reagovanju dalje navode da diskusije svih učesnika u raspravi, uključujući i i zemlje koje su glasale za rezoluciju, ukazale su na sve nedosljednosti i nekonzistentnost u procesu donošenja ovakvih dokumenata, koje se odnose na nedostatak transparentnosti, inkluziju relevantnih učesnika procesa i izostanak potrebnog konsenzusa – ovo je prvi put u istoriji postojanja OUN da je jedan ovako značajan dokument donesen upotrebom tzv. „glasačkog genocida“, a ne konsenzusom članica OUN.
-Dakle, pokušaj manipulacije nije prošao, ali, prevara je djelimično uspjela. Postignuta je „Pirova pobjeda“ koja će u vremenima koja su ispred nas najviše štete donijeti onima koji su ovim činom definitivno ovakvu BiH učinili propalim projektom.Sjednica Generalne skupštine OUN je, takođe, pokazala da su Republika Srpska i Srbija i ovaj put na pravoj strani istorije. Ponosno su stajale rame uz rame sa najvećim zemljama svijeta, kao što su Indija, Kina, Rusija, Brazil, Argentina, ali i sa zemljama promoterima novog svjetskog poretka zasnovanog na međusobnom poštovanju, uvažavanju, jednakosti i ravnopravnosti svih zemalja i svih naroda svijeta. Glasanje u GS OUN je pokazalo da su nezaustavljivi procesi stvaranja novog multipolarnog svijeta, zasnovanog na poštovanju tradicionalnih vrijednosti i porodice kao temeljne zajednice svakog normalnog društva. Od ukupnog broja članica OUN (193) zemlje, njih 109 nije glasalo za rezoluciju, tačnije, 56,5% zemalja nije glasalo za rezoluciju, odnosno, nije potvrdilo da se u Srebrenici desio genocid. Ako to prevedemo na broj stanovnika tih zemalja, to govori da više od 2/3 – navode u OSTA VRS.
(TV K3 – Foto: Arhiva)