Orlići u finalu Evropskog prvenstva

July 30, 2023, 7:47 am
Јuniorska košarkaška selekcija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva koje se održava u Nišu, pošto je savladala Njemačku 65:54. U borbi za trofej protivnik izabranicima Nenada Stefanovića biće ekipa Španije (nedjelja, 20.30).
Srbija je protiv Njemačke odigrala odličan meč, čekala svoju priliku i kada je stigla do dvocifrene razlike – posao je bio završen.

Nijemci su bili ravnopravan rival u prvom poluvremenu – ekipe su se često smjenjivale u vođstvu, da bi u posljednjih par minuta druge četvrtine orlići stekli pet poena prednosti koju su odnijeli na odmor – 38:33.

U drugom poluvremenu Srbija je bila bolji rival i zasluženo došla do pobjede i plasman u finala.

Već do kraja treće dionice, orlići su stekli dvocifrenu prednost (57:45), da bi na startu posljednje dionice vođstvo iznosilo i 18 poena.

Njemačka je uspjela da dođe do minusa od deset poena u finišu meča, ali više od toga nije mogla.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nikola Topić sa 16 poena, dok su po 11 dodali Bogoljub Marković i Pavle Nikolić.

Srbija će u nedjeljnom finalu igrati protiv Španije, koja je sa 70:58 savladala Francusku.

(RTS – foto: kss.rs)