Orlandova magija slaba protiv čarobnjaka Dončića

January 30, 2024, 7:40 am

Dalas maveriksi su savladali Orlando medžik 131:129 na svom terenu, a predvodio ih je Luka Dončić sa 45 poena, 15 asistencija i devet skokova.

Gosti sa Floride su na poluvremenu imali čak 16 poena prednosti, ali im to nije bilo dovoljno.

Maveriksi su zahvaljujući trećoj dionici dobijenoj 35:12 uspeli da preokrenu duel. Orlando je pružio otvor, nekoliuko minuta bio na rezultatskoj klackalici do samog finiša. Luka Dončić je sa linije penala donosio dovoljnu prednost domaćinima za pobjedonosni završetak.

Dončić je briljirao sa 45 poena, 15 asistencija i devet skokova. Vrunsu partiju u nedostatku Kajrija Irvinga imao je Tim Hardavej DŽunior sa 36 poena. Ruki Derek Lajvli je upisao dabl-dabl od 20 poena i 11 skokova, a isti poenteski učinak imao je i DŽejden Hardi.

Kod Orlanda je Paolo Bankero bio nadomak tripl-dabla sa 36 poena, devet skokova u sedam asistencija. Franc Vagner je stao na 21 poenu.

Orlando je na osmom mjestu sa 24-23 na Istoku. Dalas je na istoj poziciji u suprotnoj konferenciji sa 26-21.

RTRS (Foto: arhiva)