OPET SIJA Zvezdina nova lekcija Sparti za plej-of Lige Evrope!

August 3, 2017, 7:13 pm

Još dvokorak deli izabranike Vladana Milojevića od evropske jeseni… Njegovi puleni su očitali Sparti još jednu lekciju iz fudbala! Posle beogradskih 2:0 trijumfovali su i u Pragu, opet uz odličnu partiju, iako su Česi u samom finišu promašili četiri izgledne šanse da izbegnu poraz.

U tim trenucima je blistao golman Milan Borjan i ljutio se na saigrače zbog pada koncentracije, jer je sve bilo gotovo, ali je bitno što su pobedom overili prolaz.

Sparta je bila daleko od četiri pogotka koliko joj je bilo potrebno, pa će Zvezda u petak od 13 sati na žrebu saznati ime protivnika koji će je deliti od grupne faze Lige Evrope.

Gol odluke na “Đenerali areni” postigao je sjajni Ričmond Boaći u 19. minutu iskoristivši pravovremenu asistenciju Slavoljuba Srnića, koji je odlično dodao za napadača iz Gane, a njemu nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu. U tom trenutku su i otklonjene dileme ko će se plasirati u narednu rundu. Bio je to njegov sedmi gol na šestom meču u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Crveno-beli su na taj način nastavili uspešnu tradiciju, jer su 28. put u istoriji na revanš goste u evro-kupovima otišli bez primljenog gola i prošli dalje 24. put! Odoleli su samo Keln, Selta, Leverkuzen i Bordo. Sparta nije uspela da prekine tu tradiciju, a, ruku na srce, nije ni imala šansi za to.

Kao da je taj pogodak Sparti sasekao krila, koja je do kraja uspela samo da pogodi stativu u 75. minutu preko Bane Haima, odnosno da stavi na iskušenja Borjana koji je svemu odoleo. Pad je bio dobra opomena za predstojeće izazove…

Vicešampion Srbije je imao sjajnu podršku u Pragu, koja je doprinela plasmanu u narednu fazu, “delije” su okupirale glavni grad Češke i njih oko 2.000 je vodilo svoje ljubimce do naredne runde.

Kako je meč počeo, videlo se da su fudbaleri vicešampiona Srbije “zreli”za narednu fazu. Trener Vladan Milojević je odlično pripremio ekipu , pa su crveno-beli nastupili ofanzivno, pametno, rešeni da što pre postignu gol i reše pitanje pobednika. Ređale su se šanse pred golom češkog tima i pravo je čudo kako je mreža golmana Dubravke mirovala do tog 19. minuta. Imali su prilike Boaći, Kanga i Srnić, no pogotka nije bilo sve do egzekucije najboljeg strelca Zvezde ove sezone.

Ujedno, strateg tima iz Ljutice Bogdana je i drugi put nadmudrio Andreu Stramaćonija, čiji se tim, i pored uloženih 10 miliona evra, oprostio od Evrope već početkom avgusta.

Crveno-beli posle ovog trijumfa mogu da užvaju i spreme se za žreb. Neće biti povlašćeni i na izvlačenju mogu da dobiju nekog od evropskih velikana. Ali, može li ko da oduzme Zvezdi nadu, posebno posle briljantne partije protiv Sparte? Uostalom, i Česi su bili povlašćeni i veliki favoriti pred ovaj dvomeč.

Sparta – C. zvezda 0:1 (0:1) – prvi meč 0:2

Stadion: “Đenerali arena”. Gledalaca: 16.808. Sudija: Toni Šapron (Francuska).

Strelac: Boaći u 19. minutu.

Sparta: Dubravka, Karavajev, Štetina, Mareček, M. Kadlec, Mavuba (od 66. Rosicki), Manđek, V. Kadlec (od 46. Ben Haim), Plavšić, Fridek, Janko (od 61. Lafata).

1. zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Jovičić, Donald, Srnić (od 69. Radonjić), Kanga, Milić (od 90. Gobeljić), Boaći (od 79. Pešić).