Tragovi kanabisa pronađeni u pakovanjima “Haribo” lizalica u Holandiji nisu poticali iz proizvodnog procesa, saopštio je proizvođač slatkiša.
“Haribo” je krajem maja povukao pakovanja slatkiša u Holandiji, Belgiji i Luksemburgu nakon što je utvrđeno da pojedina sadrže tragove kanabisa.
Agencija za bezbjednost hrane u Holandiji (NVVA( saopštila je da su tri pakovanja “haribo hepi kola” lizalica od po jednog kilograma bila kontaminirana.
-“Haribova” istraga i testovi nezavisne laboratorije pokazali su da kanabis nije ušao u slatkiš tokom proizvodnje, saopštila je kompanija.
-Drago nam je što možemo da potvrdimo da su svi rezultati testova negativni i da nema znakova kontaminacije -rekao je portparol “Hariba”.
Kompanija i dalje blisko sarađuje sa vlastima da bi se utvrdilo kako je kanabis mogao da dospije u slatkiše.
NVVA je upozorila da konzumiranje pogođenih slatkiša može da dovede do zdravstvenih problema, uključujući vrtoglavicu.
(Tekst: BLink – foto: arhiva)