Novi uspjesi atletičara AK “San” Prnjavor i “Derventa” (FOTO)

October 16, 2023, 6:32 am

Novi uspeh atletičara Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora posle dve medalje na Prvenstvu Republike Srpske u krosu nove dve medalje na 9. uličnoj trci kroz Vlasenicu.

Bronzane medalje ovaj put su osvojili Srđan Stanišić u trci juniora na 2000 m i Sara Marić u trci pionirki na 400 m. Za atletičare Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora sad sledi mala pauza od takmičenja do sredine novembra kada počinju krosevi i takmičenja u dvorani u regionu.

Iz AK “San” se zahvaljuju generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji im pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle tri godine.

Takođe se zahvaljuju Nikoli i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu  za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja.

Na 9. Uličnoj trci kroz Vlasenicu, atletičari Atletskog kluba ”Derventa” osvojili su dve medalje. Jednu srebrenu i jednu bronzanu.

Srebrenu medalju je ponovo osvojio odlični Borko Topić u trci na 200 m, dok je Rastko Miladinović u istoj trci osvojio četvrto mesto.

Bronzanu medalju je osvojio trener kluba Dalibor Vrhovac u trci veterana na 2000 m.

Peto mesto, odnosno šesto mesto su u svojim kategorijama osvojili Nikola Kosić u trci na 400 m i Ognjen Jevtić u trci na 250 m.

Sledeći nastup atletičari Atletskog kluba ”Derventa” imaju krajem oktobra i početkom novembra na krosevima u regionu.