Novi tripl-dabl Jokića za pobjedu Nagetsa

December 24, 2019, 9:16 am

Pogotkom Džamala Mareja na tri sekunde do kraja Denver Nagetsi pobedili su Finiks Sanse sa 113:111. Srpski košarkaš Nikola Jokić zabilježio je 34. tripl-dabl u karijeri.

Nagetsi su odlično počeli meč, te su uvodnu četvrtinu dobili sa 34:22. Imala je prednost ekipa Majka Melouna sve do posljednje dionice. Tada su Sansi preuzeli inicijativu i poveli sa 106:98.

Ipak, poslije trojke Jokića bilo je 108:108 na dva minuta do kraja. Poslije 10. asistencije srpskog centra, Marej je pogodio trojku za vođstvo Nagetsa 111:108.

Na 25 sekundi do kraja Buker je izjednačio. Ipak, vrlo brzo je stigao novi odgovor Mareja za 113:111.

Pokušao je Buker da pogodi trojku u posljednjoj sekundi, ali ga je blokirao Grant.

Nikola Jokić ostvario je 34. tripl-dabl u karijeri čime se osamio na desetom mestu večite rang liste. Srpski košarkaš je meč završio sa 22 poena (6-13 iz igre, 4-7 za tri), 12 skokova i 10 asistencija. Džamal Marej je imao 28 poena (12-19 iz igre, 4-8 za tri), tri skoka i sedam asistencija.

Kod Sansa se izdvojio Riki Rubio sa 21 poenom (9-12 iz igre, 2-4 za tri), sedam skokova i devet asistencija. Dario Šarić je ubacio 12 poena (6-11 iz igre), uz šest skokova i dvije asistencije.

Denver je ostvario sedmu pobjedu u nizu, dok je Finiks pretrpeo sedmi poraz zaredom. agetsi su drugi na Zapadu, dok su Sansi na 11. mjestu.

San Antonio Sparsi deklasirali su Memfis Grizlise sa 145:115.

Već poslije prve četvrtine Sparsi su imali 15 poena prednosti, da bi do kraja razliku samo uvećavali.

Imali su problema Grizlisi u šutu iz igre, a rijetko kad su imali priliku za ‘popravni’, pošto su gosti zabilježili 42 skoka u odbrani

San Antonio je zabilježio treću pobjedu u posljednjih pet mečeva, te je sada deveti na Zapadu. Memfis je posle trećeg poraza u posljednja četiri meča na 13. poziciji.

Fantastičan je u pobjedničkom timu bio Lamarkus Oldridž sa 40 poena (17-25 iz igre, 3-5 za tri), devet skokova, pet asistencija i tri blokade. Demar Derozan je zabilježio 26 poena (10-11 iz igre), tri skoka, 10 asistencija i tri ukradene lopte. U poraženom timu Džaren Džekson je stao na 22 poena (8-14 iz igre, 6-9 za tri). Marko Gudurić nije igrao.

Majami Hit slavio je u duelu sa Jutom Džez 107:104.

Meč su obilježili preokreti, da bi većim dijelom posljednje dionice Majami imao prednost.

Pred posljednji napad Jute rezultat je bio 107:102. Pokušao je Bogdanović na četiri sekunde do kraja da pogodi trojku, ali nije bio precizan. Na kraju je Gober samo smanjio zaostatak i postavio konačni rezultat 107:104.

Majami je ostvario treću pobjedu zaredom i na trećem je mjestu na Istoku. Juta je poražena poslije serije od pet trijumfa i šesta je na Istoku.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džimi Batler sa 20 poena (7-15 iz igre) i osam skokova, Bem Adebajo je ubacio 18 poena (5-14 iz igre), a Goran Dragić 15 (5-16 iz igre, 3-6 za tri). U dresu Jute Džo Ingls je brojao do 27 (9-6 iz igre, 7-12 za tri), a Bojan Bogdanović do 19 poena (4-14 iz igre, 2-7 za tri).