Njemačka osvojila Kup konfederacija

July 3, 2017, 6:53 am

Šampion svijeta jači od šampiona Južne Amerike – reprezentacija Njemačke savladala je sa 1:0 najbolju ekipu Čilea u finalu Kupa konfederacija. Jedini gol postigao je Lars Štindl. Pravdu u Sankt Peterburgu dijelio najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.

Iako je Čile bio daleko bolji protivnik u uvodnim minutima meča, Nijemci su iskoristili prvu grešku defanzivaca “la rohe” i postigli gol.

Marselo Dijaz je bio nonšalantan u odbrani, Timo Verner oteo loptu, dodao Štindlu, koji je bez poteškoća zatresao mrežu.

Čileanci su pritiskali Nijemce sa svih strana, šutirali kad god bni imali priliku za udarac, ali nisu uspijevali da pronađu put do Ter Štegenovog gola.

Nijemci su napravili nekoliko sasvim pristojnih, čak i vrlo dobrih prilika, ali je rezultat do poluvremena ostao isti.

U nastavku, nešto opreznija igra obje ekipe, nije bilo uzbudljivo kao u prvih 45 minuta.

Međutim, kako je vrijeme odmicalo, Čileanci su pritiskali sve jače i jače. Pokušali su nekoliko puta, preko Vargasa i Vidala, ali nisu imali sreće.

Nijemci su znalački odoljeli pritisku protivnika i sačuvali rezultat do kraja meča.

Pravdu u finalu je dijelila srpska trojka na čelu sa Miloradom Mažićem.