Neviđen skandal na teniskom turniru u Budimpešti (VIDEO)

July 19, 2023, 8:51 am

Kineska teniserka Šuai Žang je zbog katastrofalne odluke sudija i ponašanja svoje rivalke odlučila da se povuče sa turnira u Budimpešti, tokom meča, a sve što se desilo u mađarskoj prestonici naišlo je na žestoke osude.

U neizvjesnoj završnici prvog seta, pri rezultatu 5:5, dogodila se sporna lopta, a 20-godišnja Amarisa Tot obrisala je sporni trag prije provjere.

Kineskinja se pobunila, potom je doživjela napad panike, u posljednje vrijeme govorila je o borbi na mentalnom planu, predala je meč, a Tot je momentalno počela da slavi na taj način izvojevanu pobjedu.

– Apsolutno odvratno ponašanje. Šuai je bolja osoba od mnogih od nas jer se rukovala sa sudijom i tom djevojkom. Ali opet – to je Šuai, naravno da je tako postupila – napisala je Ajla Tomljanović.

Reagovala je i Darija Savil.

– Ovo je toliko pogrešno. Nula poštovanja za ovu djevojku Tot, toliko sam ljuta i osjećam se loše zbog Šuai.

Iako se žalila na tu sudijsku grešku, bila je ignorisana, a onda ju je publika izviždala. Nekoliko minuta kasnije, ona se povukla sa meča zbog napada panike i priznala je da je u posljednje vrijeme imala psihičke probleme, koji joj sigurno nisu olakšali današnju situaciju.