Najzanosnija olimpijka u suzama: Jednostavno propadam

January 31, 2024, 11:14 am

Jedna od najljepših olimpijki Juta Lerdam (25) završila je sezonu.

Nizozemska brzoklizačica je istakla da više ne uživa u takmičenju nakon što je na takmičenju u Americi završila tek na 11. mjestu. Razlog je povreda koja je muči već neko vrijeme.

„Ovo je moja zadnja trka u sezoni, ne uživam više u ovome“, objasnila je u suzama aktuelna svjetska prvakinja.

Juta ima problema sa zglobom.

„Moj zglob, jednostavno propadam… Ne mogu ga držati, hodam na prstima ili sjedim. Uopće nije u dobrom stanju. Ne mogu koristiti ni vlastitu snagu, takmičim se sa 60 odsto“, poručila je zanosna brzoklizačica.

Ona će tako propustiti nadolazeće Svjetsko prvenstvo u Kalgariju. U karijeri je osvojila veliki broj medalja na evropskim i svjetskim prvenstvima, a naredni cilj joj je olimpijsko zlato u Milanu 2026. godine. Zanosna plavuša je na prošlogodišnjim Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu osvojila srebrnu medalju.

U centru pažnje je i zbog svoje romanse sa influenserom i bokserom Džekom Polom (27). Navodno su se upoznali preko Instagrama prošle godine, nakon što je Amerikanac prekinuo s višegodišnjom djevojkom.