U Tirani je večeras organizovan protest protiv dolaska predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Milorada Dodika, a kako saznaje Blic situacija je u jednom trenutku eskalirala, pa su se demonstranti sukobili sa pripadnicima policije.
Ranije je javljeno da pokret “Samoopredjeljenje” Aljbina Kurtija planira protest, da bi na “miran i simboličan način izrazili protivljenje posjeti Vučića i Dodika”.
Prema planu, demonstracije su trebale da počnu u 18 časova u glavnoj gradskoj ulici, Bulevaru mučenika nacije, u blizini Skenderbeg trga i sjedišta predsjednika Albanije i kancelarije premijera.
Foto: PROMO/RAS Srbija
U Tirani se večeras i sutra održava samit Brdo-Brioni procesa, na kojem, pored ostalih regionalnih lidera, učestvuju i Vučić i Dodik, kao i predstavnici EU i Poljske.
Srpskainfo