MZ Prnjavor pobjednik turnira mjesnih zajednica, 50.000 maraka za investicione projekte (FOTO/VIDEO)

August 12, 2024, 2:17 pm

Ekipa mjesne zajednice Prnjavor pobijedila je na fudbalskom turniru mjesnih zajednica grada Prnjavor i osvojila nagradu od 50.000 KM za investicioni projekat. Drugo mjesto zauzela je ekipa Mjesne zajednice Vršani, koja će takođe dobiti nagradu od 50.000 KM za projekat. Trećeplasirana bila je ekipa Mjesne zajednice Kremna.

Nakon dva dana takmičenja prnjavorskih mjesnih zajednica u fudbala na stadionu „Siniša Peulić“ između 20 ekipa, ekipa mjesne zajednice Prnjavor izborila je prvo mjesto i u finalu savlada ekipu mjesne zajednice Vršani rezultatom 7:1.

Treće mjesto zauzela je ekipa mjesne zajednice Kremna.

Jedinstven događaj u Prnjavoru drugu godinu za redom. Gradonačelnik Prnjavora Darko Tomaš čestitao je svim učesnicima koji su doprinijeli da ovaj sportski događaj u potpunosti uspije.

Prema propozicijama turnira ekipi koja osvoji prvo mjesto pripala je novčana nagrada od 1.000 KM, kao i 50.000 KM za investiciju u mjesnoj zajednici, ipak ove godine napravljen je izuzetak pa je nagradu od 50.000 maraka za investiciju dobila i drugoplasirana ekipa mjesne zajednice Vršani.

Turnir je protekao u sportskoj atmosferi, posjećenost je bila odlična, a kvalitet ekipa na visokom nivou kažu iz organizacionog odbora.

Organizatori turnira su Gradski fudbalski savez Prnjavor, grad Prnjavor i Fudbalski klub “LJubić”. U skladu sa propozicijama na ovom fudbalskom turniru okupljaju samo ljudi iz Prnjavora, što znači da pravo nastupa za mjesnu zajednicu imaju samo igrači koji u njoj imaju prebivalište.

TV K3 – foto: Aleksandar Atić