Može li Totenhem biti iznenađenje sezone?

October 28, 2023, 7:01 am

U londonskom derbiju slavio Totenhem, koji će i poslije ovog kola ostati na čelu Premijer lige.

Totenhem je uoči nove sezone ostao bez legende kluba Harija Kejna, ali se ispostavilo da Pevci igraju sjajno. Ostvario je tim australijskog trenera Angea Postekoglua važan trijumf u gradskom derbiju protiv Kristal Palasa – 2:1.

Domaćin je bio bolji rival u prvom poluvremenu, imao je šansu već u šestom minutu, ali je tada udarac Džordana Ajeva odbranio Vikario. Minut kasnije probao je i Eduard, ponovo je golman gostiju bio sjajan.

Uzvratio je Medison u 11. minutu, ali je šutirao zamalo pored stative gola Palasa. U nastavku je ipak presudio kvalitet i trenutna forma Totenhema.

Pomogla im je i nesrećna intervencija Varda u 53. minutu, koji je zatresao sopstvenu mrežu, ispostavilo se da je to bio presudan momenat meča.

Dao je taj gol sigurnost gostima, koji su nastavili u istom ritmu, a u 66. minutu uspjeli su da dupliraju prednost, Džonson je asistirao Sonu, Korejac je bio precizan.

U četvrtom minutu nadoknade Palas je preko Ajuva postigao gol, lopta ga je prethodno pogodila u ruku, a poslije VAR provjere sudija je priznao pogodak.

Izvor: Nezavisne novine