Morinjov tim slabiji od Van Galovog, Totenhem je hit Premijer lige!

October 3, 2016, 7:29 am

Fudbaleri Mančester junajteda i Stouka odigrali su nerešeno (1:1) u utakmici sedmog kola Premijer lige.

Junajted je poveo golom Antonija Marsijala u 69. minutu sjajnim udarcem s leve strane, a izjednačenje i bod Stouku doneo je Džo Alen pogotkom u 82. minutu, pošto je natrčao na loptu koja se odbila od prečke i poslao je u mrežu.

Ekipa Žozea Morinja bila je bolji rival tokom celog meča, napadala i stvarala šanse, ali nije uspela da dođe do trijumfa. Junajted je u 89. minutu mogao do sva tri boda, ali je Pol Pogba pogodio stativu.

Mančester Junajted je izgubio osam bodova u prvih sedam kola (osvojio je, dakle, 13). To je tri boda manje osvojena nego prošle sezone u istom periodu.

Na drugoj strani, Stouk nije pobedio u prvih sedam prvenstvenih mečeva prvi put još od 1973/1974 sezone.

U narednom kolu, koje je na programu za dve nedelje, Junejted gostuje Liverpulu na Enfildu, dok Stouk dočekuje Sanderlend.

Totenhem je pobedio na svom terenu ekipu Mančester Sitija sa 2:0. Totenhem je na Vajt Hart Lejnu poveo autogolom Aleksandra Kolarova u devetom, dok je drugi pogodak postigao Dele Ali u 37. minutu.

Ekipa Maurisija Poketina je mogla i ubedljivije da slavi, ali je Klaudio Bravo odbranio jedanaesterac koji je u 65. minutu izveo Erik Lamela.

Totenhem je, posle sedam odigranih utakmica, drugi na tabeli Premijer lige sa 17 bodova, dok je Siti prvi sa bodom više.

Ovo je najbolji start sezone u istoriji Totenhem Hotspura. Što se tiče Gvardiole, ovo je njegov prvi ligaški poraz na strani od decembra prošle godine, dakle maltene posle godinu dana fudbala.

U drugom meču koji je odigran od 15.15, fudbaleri Lestera i Sautemptona odigrali su bez golova.