Savo Minić, premijer Republike Srpske rekao je danas novinarima da neće doći do privatizacije “Elektroprivrede RS”, dok je on na čelu Vlade RS.
Na pitanje novinara očekuje li da neko treba odgovarati zbog plaćanja 240 miliona KM “Comsaru RS”, Minić je odgovorio da ako ima bilo kakvog propusta, da svako treba odgovarati.
“Ono što ja kažem jeste to da ćemo naći partnera i na ovom koncesionom polju napraviti termoelektranu. Bez obzira što je to prljava energija, vidimo da je ovo najsigurniji oblik proizvodnje električne energije”, istakao je Minić.
Minić: Smanjenje troškova i veća kontrola rada za uređenje sistema
Kako ističe, jedan od zaključaka, jeste kako napraviti hijerarhiju kontrole unutar preduzeća kako bi se vršila kontrola nabavki i radnika.
Istakao je da je ulaganje u elektroenergetski sistem Srpske nužno.
– Neophodan je i završetak svih aktivnosti kada je riječ o izgradi hidroelektrana, te i gradnja vlastitim kapacitetima solarnih elektrana – naglasio je Minić.
(Nezvaisne/RTRS – Foto: Arhiva)
