– Ovdje je sve jasno kao dan. Tražili smo od Uprave da nam markira koja to gazdinstva nisu pratila izvršenje. Zašto niko nije pokrenuo dnevne ili sedmične izvještaje o izvršenju? Problemi su više subjektivne prirode i oni se ogledaju u izvršenju koje nije na zadovoljavajućem nivou i trenutno iznosi jedva 70 odsto, što znači da je devetomjesečni gubitak oko pet miliona KM. Informacioni sistem se ne primjenjuje u svim organizacionim jedinicama jednako – istakao je Minić za RTRS.
Navao je da veliki problemi leži i u činjenici da je veliki broj radnika na bolovanju.
– Imamo oko 400 radnika po raznim osnovama na bolovanjima. Mnogi među njima imaju potvrde da su alergični na drvo, list, i tako dalje, što pokazuje da oni nisu sposobni da rade u ovom sektoru. Isto tako ne treba nam ovoliki broj ekonomista i pravnika, jer nam proizvodnja ima nizak stepen pokrivenosti – dodao je Minić.
Prema njegovim riječima razmišljalo se i o vanrednom popisu cjelokupne imovine i stanja na terenu.
– Razmišljali smo i o vanrednom popisu, ali to, nažalost nije moguće raditi u ovom trenutku, jer iziskuje ogromne resurse prije svega u ljudstvu. Ali, mi moramo jednom utvrditi stvarno stanje na terenu. Stanje je katastrofalno, ne treba da se lažemo, to znaju svi šumari, svi direktori, ali i svi građani – zaključio je Minić.
(Tekst: RTRS – foto: arhiva)