Minić: Institucionalna borba Republike Srpske se nastavlja

September 25, 2025, 5:08 pm

Institucionalna borba Republike Srpske se nastavlja mi smo u samom finišu iste, rekao je predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić na konferenciji za novinare u Trebinju.

– Naša borba se nastavlja, institucionalna je. Danas čujemo i neka nova uvođena sankcija. Ovo je finiš institucionalne borbe kada je u pitanju Srpska – kaže on.

Dodaje da je završeno prvih 100 dana rada Vlade Srpske.

– Dolazimo u sve opštine Srpske, bez obzira na političke partije. Mislim da moramo pokazati jedinstvo prema Srpskoj, ali biti i realni i reći da situacija nije ni blizu loša, kada je u pitanju život u Srpskoj – navodi Minić.

Premijer Srpske je nakon posjete hercegovačkim opštinama istakao da je prijatno iznenađen boravkom u Hercegovini.

– Nismo sve stigli obići danas, ali smo bili u Ljubinju, gdje je postojao zahtjev da se dodijeli hotel koji se tu nalazi, da bi koristio kao turistički kapacitet. Vlada će danas na sjednici donijeti odluku u kojoj će se taj hotel dodijeliti – istakao je Minić.

Dodao je da ono što naprave, žele da ima svoj epilog, kao i konkretne rezultate.

– Imajući u vidu da nismo imali angio salu, vrlo je bitno što je sad imamo na ovoj regiji, jer će to spasiti mnoge živote – dodao je Minić, komentarišući posjetu novog objekta bolnice u Trebinju.

Minić je istakao da su projekat Buk Bijela, aerodrom u Trebinju i gasovod bitni, da bi napravili pokretačku snagu, ali da se zbog toga vodi institucionalna borba.

Pomenuo je odluku za izgradnju radara koji će koristiti aerodrom u Trebinju, te istakao da je Srpska u institucionalnom finišu borbe, ali da se građani ne smiju zaboraviti, kao i boračke kategorije.

– Vlada će preuzeti na sebe da se poveća obrt novca kroz niz mjera – rekao je Minić.

Kaže, da postoji opstrukcija na nivou BiH.

RTRS (Foto: RTRS)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *