Milan se izvukao protiv Pariza: Olimpijakos siguran u meču sa Žalgirisom

October 12, 2024, 7:43 am

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Žalgiris rezultatom u dvorani “Mira i prijateljstva” u okviru 2. kola Evrolige.

Nakon savršene prve dionice, tim Jorgosa Barcokasa je odigrao poprilično slabije u nastavku duela što se grčkom strategu nikako ne može dopasti. Dopustili su indisponiranom Žalgirisu da se vrati u meč iako je prvi kvartal okončan 21:6 u njihovu korist.

Ekipa Andree Trinkijerija izgledala je kao da su se tek ovog popodneva okupili. Nije ovo bila gledljiva utakmica, tek jedna asistencija Žalgirisa za poluvrijeme, 12 trojki od kojih je dobar dio stigao u finišu…

Međutim, Olimpijakos je nekako lako održavao sigurnu prednost i nije djelovalo da bi Žalgiris ikako mogao da ih ugrozi. Pojavljivale su se s vremena na vrijeme situacije koje litvanski tim nije koristio, a onda se desio Deividas Servidis. Nakon sedam uzastopno promašenih trojki, pogodio je tri vezane i u posljednja tri minuta ušlo se sa 64:59 u korist domaćina. Meč se ionako poprilično odužio i bilo je izvjesno da će se okončati nakon što se završe dueli u Barsi i Milanu uprkos tome što je počeo 15 minuta ranije. Arbitri nisu pomagali.

Imali smo dramu u posljednjih minut i po. Silvan Fransisko je pogodio trojku za “-2”, a potom je uzvratio Saša Vezenkov košem uz faul, ali nije bio precizan sa penala. U svakom slučaju, morali su domaći da strepe, međutim šokantan povratak Žalgirisa se nije desio.

Saša Vezenkov je ubacio 17 poena i imao 11 skokova, dok je Evan Furnije ubacio 15. Deividas Sirvidis je imao 17, a Silvan Francisko 13.

Košarkaši Pariza bili su na korak od toga da iznenade Armani u Milanu na krilima Ti-Džej Šortsa u kojeg su mnogi sumnjali pred start ove sezone (79:74).

Ekipa Tijaga Splitera imala je italijanski tim u šaci, a Šorts je definitivno dokazao da može da igra na najvišem nivou evropske košarke. Međutim, u završnici su pokazali da iskustvo (trenera) nije na njihovoj strani. Šejvon Šilds, Zek Ledej i Fabijen Kozer okrenuli su rezultat u poslednjih tri i po minuta i razočarali Parižane koji su bili nadomak prve evroligaške pobede u istoriji.

Šilds je imao 21 poen, Mirotić je dodao 15, a Zek Ledej 13 u redovima Armanija.

Odličnu utakmicu odigrao je Ti-Džej Šorts. Ubacio je 17 poena iako su ga domaći odlično čuvali kada je dobijao loptu na distanci. Šutirao je tek dva puta za tri, ali to mu nije smetalo da ubaci 17 poena, upiše četiri skoka i osam asistencija.