Marini Budišić iz Dervente titula prvakinje Bosne i Hercegovine

June 11, 2023, 2:16 pm
Atletičari atletskog kluba ”DERVENTA” iz Dervente ostvarili su odličan rezultat i osvojili dvije medalje na
Prvenstvu Bosne i Hercegovine za dječake i djevojčice u Sokocu.
Marina Budišić osvojila je  zlatnu medalju i titulu Prvaka Bosne i Hercegovine za devojčice na 1500 m stipl čez.
Marina je  odličnom trkom  ubedljivo pobijedila svoje rivalke i okitila se svojom prvom titulom Prvaka Bosne i Hercegovine.
Treće mjesto i bronzanu medalju u istoj trci osvojila je Anja Jevtić, tako da je Atletski klub ‘DERVENTA” dominirao u trci 1500 m stipl čez za devojčice.
Malo sportske sreće nedostajalo je Teodori Milojević u trci na 100 m da se okiti medaljim , jer joj je izmakla za 4 stotinke, čime je završila na četvrtom mestu, dok je u trci na 300 m popravila svoj lični rekord za više od jedne sekunde.
I četvrti član kluba na ovom takmičenju Monika Mitrović popravila je svoj lični rekord u bacanju kugle.