Na snimku se vide Mahmuljin i Alija Izetbegović ispred postrojenih jedinica koje Izetbegović pozdravlja na arapskom jeziku i mudžahedini koji otpozdravljaju.
Iako ih je Alija Izetbegović vidio postrojene, komandant Trećeg korpusa tzv. Armije RBiH Sakib Mahmuljin, u raportu je dodatno potvrdio da su u napadu na Vozuću učestvovali mudžahedini. Pred kamerom se pohvalio da je među napadačkim jedinicama njegovog korpusa i odred El mudžahid.
– To su Prvi manevarski bataljon iz Zenice, 372. oslobodilačka brigada iz Tešnja, Sedma muslimanska, Specijalni diverzantski odred, kompletna 329. koja je bila ovdje, Treći manevarski i odred El mudžahid – naveo je Mahmuljin, odgovarajući Izetbegoviću na pitanje koje su jednice u pitanju.
Na snimku komandant mudžahedina Izetbegovića i Mahmuljina informiše da su zarobili srpskog borca, to jest četnika, kako ga oslovljava. Ni jedan ni drugi mudžahedine nisu upozorili kako treba postupati sa zarobljenicima. Prešli su na temu doseljavanja Srebreničana u Vozuću. Nisu reagovali ni kad su, kako pred sudom tvrde bošnjački oficiri, pismeno obaviješteni da su mudžahedini od vojne policije oteli 60 srpskih zarobljenika.
A šta se dešavalo u kampu u Gostoviću, podsjeća Milenko Lazić, čiji je otac ritualno ubijen. Tijelo nije našao, uklonjeno je iz primarne grobnice.
– Sva moja saznanja su da je ubijen i sahranjen u toj grobnici. Svi znaju da su ubijani zvjerski, odsijecanjem glave sjekirom, testernom pilom…- navodi Lazić.
Kako su zarobljenici ubijani prepričavale su i tri žene koje su dopale u ruke mudžahedinima. U njihovom kampu bila je i sestra Duška Gligorića.
– Iako su te žene imale povez preko očiju i vezane ruke, čule su kako naši zovu u pomoć, kako su ih ubijali i odsijecali glave – kaže Gligorić.
Gligrića su nakon pada Vozuće zarobili vojnici Tuzlanskog korpusa. Pred sudom je svjedočio da su nedaleko od njega grupu saboraca zarobili pripadnici Zeničkog korpusa, za koje je utvrđeno da su ih potom pogubili mudžahedini. Ne vjeruje da će Mahmuljin, odgovoran za zonu u kojoj su ubijani zarobljenici, biti osuđen.
Nepovjerenju u Sud može doprinijeti i zapisnik sa suđenja. Bošnjačke oficire, koji su nadređenima slali pismene izvještaje o zarobljenim Srbima, sudija pita imaju li povratnicu, tačnije pismeni dokaz da je Mahmuljin primio te izvještaje.