Orban je podsjetio da prema statutu EU niko ne može da postane član EU bez saglasnosti svih zemalja-članica, te da prema tome ne može nekolicina u Briselu za stolom da odlučuje, već Budimpešta koja ima realne poglede na situaciju ima posljednju riječ.
Orban je takođe naglasio da prema logici Brisela, Ukrajina će dobiti članstvo prema ubrzanom postupku u zamjenu za nastavak ratnih dejstava, ali u tom slučaju „stradaće mađarska ekonomija“.
Istovremeno, on je izrazio uvjerenje da su zemlje Zapadnog Balkana, uključujući Srbiju, Sjevernu Makedoniju, i Crnu Goru, mnogo bolje pripremljene za pristupanje EU od Ukrajine.
Prema njegovom mišljenju, oni bi mogli da budu primljeni u zajednicu “još sutra ujutru” i to bi bilo od koristi za cijelu Evropu.
(sputniknews.com – Foto: Arhiva/Ilustracija)