Odavno živimo u vremenu u kojem nas je preplavila muzika na internetu, pa mlađe generacije danas rijetko znaju za gramofonske ploče. Međutim, postoje ljudi koji i dalje vole i njeguju zvuk sa gramofonske ploče. Ljubitelji gramofonskih ploča okupili su u novotvorenom Kulturnom skloništu u Doboju gdje se govorilo o gramofonskim pločama I njihovom kulturnom uticaju u Jugoslaviji.
Iako ima 31. godinu Vukašin Graovac, po struci programer, o gramofonskim pločama mnogo zna. Zavolio ih je uz oca. Kada je imao 15. godina onda je počeo intezivno da sluša ploče,ali I da ih kupuje.Bile su nekada jeftine, a danas to nije slučaj. Skupe su , naročito ako je u pitanju neko staro izdanje I teško je kaže naći u današnje vrijeme dobro očuvane ploče. Najskuplja ploča koju je kupio koštala je 170 evra. Prve ploče koje je slušao bile su Pink Flojd I Bob Marli. Objasnio je zašto on voli I njeguje zvuk sa gramofonske ploče.
Muziku sa njegovih ploča okupljeni u Doboju mogli su da slušaju na gramofonu iz 1978. U vlasništvu je Graovca. Radi kaže bez greške. Dobojlije se sjećaju tih kako ističu lijepih vremena kada su ploče bile popularne. Ljubomir Kaišarević je ispričao da I danas negdje na tavanu ima ne jedan nego dva stara gramofona, koja nažalost nisu u funkciji. Kaže da ima I solidnu kolekciju ploča. Proveo je kaže slušajući ploče najljepše dane mladosti.
Sa nostalgijom pričaju o vremenu kada je muzika zapisana na vinilu bila u modi.
Ljubitelji gramofonskih ploča okupili su u novotvorenom Kulturnom skloništu u Doboju gdje se govorilo o gramofonskim pločama I njihovom kulturnom uticaju u Jugoslaviji.
Izvor: TV K3