Ljubiću komšijski derbi

August 16, 2020, 9:22 am

Fudbaleri Ljubića zabilježili su prvu pobjedu u prvoligaškom karavanu.

Na meti raspucanih prnjavorčana našao se Teksitilac , koji se u Derventu vratio sa četri gola u svojoj mreži.

Početak meča nije nagovještavo ovakoav ishod meča, pošto su razigrani gosti zaprjetili preko Nikole Babića, ali je Vuković bio na visini zadatka.

Malo je trebalo izabranicima Nikole Zeljkovića da pohvataju konce i nametnu svoj stil na koji Dervenćani nisu imali odgovor.

Prvi je dervenćanima zaprijetio Vuk Novaković, a zatim i Jagodić. Međutim gostujući golman je bio na visini zadatka.

Nakon toga Ljubić ubacuje u petu brzinu i za sedam minuta postiže tri gola.

Mrežu dervenćana u 42. minutu načeo je Boris Žižak, dva minuta kasnije pogađa Bosnić. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Novaković postiže fantastičan pogodak za 3:0.

Šlag na tortu prnjavorskog slavlja stavio je Danko Segić.

I pored zabrana prnjavorčani uz Ljubić

Iako je rukovodstvo Ljubića ispoštovalo sve preporuke FS RS vezane za održavanje utakmice, ipak je veliki broj prnjavorčana našao način da gleda obiljeni klub.

Obzirom da je konfiguracija terena takva da se sa okolnih uzvišenja može gledati utakmica tako su navijači Ljubića iskoristili tu situaciju i dali podršku svojim ljubimcimma u osvajanju prva tri boda od povratka u Prvu ligu RS.