Lajović zaustavljen u drugom kolu Hamburga

July 18, 2024, 7:13 am

Dušan Lajović je izgubio od Sebastijana Baeza u drugom kolu Hamburga rezultatom 1:2 (6:4, 5:7, 2:6).

Prvih par gemova je trajalo dugo. Lajović je u prva dva servis gema Baeza imao ukupno pet brejk lopti, nije iskoristio nijednu. Napravio je brejk u petom gemu, Baez je vratio istom mjerom u narednom, da bi Lajović ponovo napravio brejk kojim je i osvojio prvi set.

Lajović je mogao da završi meč u dva seta, međutim, nije koristio prilike koje su mu se ukazale. Baez je na 6:5 osvojio gem i izjednačio u setovima.

Argentinac se razigrao u odlučujućem setu, a Lajović se ”ugasio”. Poveo je brzo Baez 3:0 , srpski teniser nije imao prilike da se vrati u meč, a meč se završio novim brejkom Sebastijana Baeza. Argentinac je slavio poslije dva sata i 42 minuta igre.