Košarkaši Srbije u provjeri za Pariz razbili Japan

July 22, 2024, 6:52 am

Muška kkošarkaška reprezentacija Srbije večeras je upisala uvjerljivu pobjedu protiv Japan.

U pretposlednjem prijateljskom meču pred nastup na Olimpijskim igrama u Parizu tim Srbiej slavio je rezultatom 119:100.

Srbija je bolje otvorila meč i povela 10:2, ali su Japanci uspeli da izjednače na 12:12. Sredinom druge četvrtine Srbija je imala plus 16 (44:28), ali je nakon serije Japana na poluvremenu bilo samo plus sedam (59:52).

Dodala je Srbija gas u trećoj dionici koja je okončana vođstvom “orlova” 91:70 i tad je bilo jasno da će izabranici Svetislava Pešića upisati trijumf.

U reprezentaciji Srbije najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 18 poena i šest asistencija, Filip Petrušev je dao 17, kapiten Bogdan Bogdanović 15 poena, uz osam asistencija, Ognjen Dobrić 14, a Vasilije Micić 12.

Kod Japana se istakao Rui Hačimura sa 29 poena, Juki Kavamura je dao 12, a Juta Vatanabe 10. Srbija će sutra uveče, takođe u Areni, igrati protiv Grčke.

Nezavisne.com (Foto: TANJUG)