“Konklava” osvojila nagradu BAFTA za najbolji film (VIDEO)

February 17, 2025, 8:00 am

Filmovi “Konklava” i Brutalist” dobili su po četiri nagrade Britanske akademije za film (BAFTA), a “Konklava” je na ceremoniji u nedjelju uveče proglašena za najbolji film.

Triler o Vatikanu, “Konklava”, koja je imala najviše nominacija, osvojila je i nagradu za najbolji britanski film, najbolji adaptirani scenario i najbolju montažu.

Nagradu za najboljeg režisera dobio je Bredi Korbet za film “Brutalist”, a za najboljeg glumca proglašen je Edrijen Brodi za glavnu ulogu u tom filmu, prenosi Rojters.

“Brutalist” priča od tri i po sata o životu mađarskog imigranta arhitekte koji pokušava da ponovo izgradi svoj život u SAD poslije Drugog svjetskog rata, koji je takođe smatran favoritom za najbolji film, osvojio je i nagrade za originalnu muziku i kinematografiju.

Nagradu za najbolju glavnu žensku ulogu dobila je Majki Medison za ulogu egzotične plesačice koja ulazi u vezu sa sinom ruskog oligarha u filmu “Anora”.

Za najbolju mušku sporednu ulogu nagrađen je Kiran Kalkin za film “Istinski bol”, dok je nagrada BAFTA za najbolju sporednu žensku ulogu dodijeljena Zoe Saldani za zlogu u filmu “Emilija Peres”.

Nagrada za najbolji originalni scenario otišla je u ruke DŽesa Ajsenberga za “Istinski bol”, dok je nagradu BAFTA za najbolji adaptirani scenario dobio Piter Strogan za “Konklavu”.

RTRS (Foto: EPA)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *