Reuters piše da je misija držana ispod radara, a državni mediji tek trebaju objaviti fotografije ili snimke polijetanja i slijetanja svemirske letjelice. Još ne postoje detalji o tehnologiji koja je testirana.
Kineske društvene mreže obiluju nagađanjima po pitanju svemirske letjelice koji su neki komentatori uporedili s američkom letjelicom X-37B, autonomnim svemirskim avionom kojeg je izradio Boeing i koji može ostati u orbiti dugo vremena prije nego što samostalno poleti nazad prema Zemlji.
Prije tri godine, Kina je rekla da će lansirati svemirsku letjelicu 2020. godine koja može letjeti kao avion i koja će se moći ponovo koristiti i tako povećati učestalost letenja i smanjiti troškove misije.
Nije poznato je li eksperimentalna svemirska letjelica koju je lansirala Kina imala fiksirana krila kao američki Space Shuttle. Ako je slična letjelici X-375, to znači da je velika kao petina Space Shuttlea.
Kinesku letjelicu u petak je u orbitu poslala raketa Dugi marš 2F iz porodice raketa koja je transportirala svemirsku letjelicu Shenzou na misije u orbitu s posadom i bez posade.