Poslanici skupštine privremenih institucija u Prištini ni danas nisu izabrali potpredsjednika iz srpske zajednice, ali je uprkos tome predsjedavajući Dimalj Baša zaključio konstitutivnu sjednicu tvrdeći da neizbor jednog od pet potpredsjednika ne može biti prepreka za konstituisanje skupštine.
Prethodno Miljana Nikolić iz Srpske liste u tri glasanja nije dobila nijedan glas, kao ni Igor Simić u dva glasanja.
Predsjednik Stranke za slobodu, pravdu i opstanak Nenad Rašić, čija stranka ima samo jedan mandat, i koji je sam sebe predložio za potpredsjednika iz redova srpske zajednice, dobio je 56 glasova, što nije bio dovoljan broj, prenosi Tanjug.
Srpska lista nije učestvovala u glasanju o kandidatima koji su određeni žrebom, a ranije danas uložila je Ustavnom sudu žalbu zbog teškog kršenja prava srpskog naroda na sjednicama skupštine u Prištini.
Prema poslovniku skupštine u Prištini, kandidata za potpredsednika skupštine iz srpske zajednice predlaže većina poslanika srpske zajednica, a to je u ovom sazivu Srpska lista koja je osvojila devet od 10 poslaničkih mjesta predviđenih za srpsku zajednicu.
SRNA