Juve strepio u Lisabonu pa izborio u polufinale Lige Evrope

April 21, 2023, 5:22 am

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u polufinale Lige Evrope remijem u Lisabonu protiv Sportinga rezultatom 1:1 (1:1).

U prvom meču u Torinu prije sedam dana “stara dama” slavila je minimalnim rezultatom 1:0, te će Dušan Vlahović i Filip Kostić igrati u polufinalu.

Za protivnika u dvomeču za finale imaće sunarodnika Nemanju Gudelja koji je sa Seviljom deklasirao Mančester junajted sa 3:0 i zakazao velikosrpski okršaj.

Juventus je strepio do posljednjeg minuta na stadionu “Žose Alvelade” i preživeo nekoliko nevjerovatnih promašaja Portugalaca.

Iako je od 9. minuta vodio golom Adrijena Rabioa. Tada je bilo 2:0 u ukupnom rezultatu, ali ne zadugo.

Već u 20. minutu Sporting je izjednačio, a učinio je to Markus Edvards sa “bijele tačke”.

Nakon toga nije bilo puno uzbuđenja, osim šanse koju je u 55. minutu imao Dušan Vlahović.

Sporting dugo nije kretao svim silama, a onda je morao u poslednjih 10-15 minuta.

(b92); Foto: Tanjug/AP