Junajted uz pomoć Megvajera i Onane, Sevilja na srpski pogon, Arsenal uz brazilsku magiju

October 25, 2023, 6:31 am

”Crveni đavoli” mogu da dišu. Na Old Trafordu Heri Megvajer je pogotkom u 72. minutu donio pobjedu svom timu. Kopenhagen se do primljenog gola držao veoma dobro, imao čak priliku da povede, ali će se na kraju u Dansku vratiti bez plijena. Iako je Megvajer postigao gol, apsolutni heroj je ipak Andre Onana koji je odbranio penal Džordanu Larsonu u 97. minutu meča.

Od glavnih negativaca do heroja joše jedne evropske noći pod svjetlima Old Traforda.

Ekipa Erika Ten Haga je tako upisala prvu pobjedu u ovoj sezoni elitnog evropskog takmičenja. Nakon tri odigrana kola se nalaze na trećoj poziciji sa tri osvojena boda, a Danci su na posljednjem mjestu sa jednim bodom.

Grupa B će biti neizvijesna do samog kraja. Arsenal je na teškom gostovanju Sevilji uspio da izvuče pobedu 2:1 (0:1).

Poprilično uspreno prvo poluvreme je presekao Gabrijel Martineli pogotkom u nadoknadi prvog dijela. Drugih 45 minuta je donelo znatno otvoreniji fudbal. “Tobdžije” su prvo uvećale prednost preko Gabrijela Žezusa, ali je Nemanja Gudelj na asistenciju Ivana Rakitića postigao gol za 1:2.

U Francuskoj se igrao meč Lensa i PSV-a gdje nije bilo pobjednika te je utakmica završena sa 1:1. Johan Bakajoko je donio vođstvo Holanđanima u 54. minutu, a u 65. je Vahi izjednačio.

Arsenal i Lens zauzimaju prvu i drugu poziciju u grupi B sa šest odnosno pet bodova, dok Sevilja i PSV imaju po dva.

Nezavisne.com (Foto: X/Manchester United)