Uglavnom Sirijci direktno putuju autobusima iz Preševa do Šida, dok Avganistanci još uvek dolaze u Beograd da bi pronašli konekciju i nastavili putovanje, rekao je Đurović.
“Jedan broj ljudi vrlo brzo dolazi i odlazi. U roku od sat vremena oni uzimaju drugi prevoz i nastavljaju put granice”, istakao je Đurović u parku kod Autobuske stanice u Beogradu za Jutarnji program TV Pink.
On je ukazao na nehumane uslove i da je “prosto razboljevanje neminovno ovdje”, zbog čega je potrebno ljude izmjestiti i formirati centar, ne u Krnjači, niti daleko od puteva, nego blizu saobraćajnice, odnosno autoputa.
Direktor Centra za zaštitu i pomoć tražiocima azila smatra da je potrebno prevozničke agencije informisati da ljude dovoze do takvog novog centra. Na taj način bi se izbjeglo razboljevanje ljudi, da se djeca nalaze u blatu, jer je to neprihvatljivo za prestonicu i društvo u cjelini, ocijenio je Đurović.
“Da bi stigli do centra, potreban je prevoz. Prosto ne možete samo da pozovete ljude, a da nema prevoz. Krnjača je jako daleko”, istakao je Đurović.
Đurović je dodao da u Srbiji, za razliku od drugih mjesta, kao u Makedoniji ili u Grčkoj, centri za azil nisu restriktivni i da neće biti zatvoreni.