Jovanović: Nismo imali odgovor na igru FMP-a

February 5, 2024, 8:46 am

Košarkaši Igokee nastavili su u posljednje vrijeme sa igrama toplo hladno,

Juče su u okviru 19. kola ABA lige poraženi od ekipe FMP (64:78). Bio je ovo osmi poraz za Aleksandrovačeni koji imaju i 11 pobjeda, što je u ovom trenutku dovoljno za peto mjesto na tabeli.

Domaći su kontrolisali dešavanja na terenu od samog starta. Tim Vladimira Jovanovića niti jednog trenutka nije ugrozio vođstvo domaćeg tima. Kod Igokee bolji od ostalih je bio Mario Nakić sa 20 poena.

“Čestam FMP-u na više nego zasluženoj pobedi. Oni su od početka do kraja igrali, baš kako što sam i očekivao. Sa puno energije i puno kontakta. Uveli su utakmicu u košarkašku tuču koju volim i podržavam. Mi na to nažalost nismo odgovorili, nismo našli rešenje. Imali smo šest ili sedam izgubljenih lopti, već u prvoj četvrtini. Dozvolili smo i 10 ofanzivnih skokova. Iako smo znali i spremali se za takvu igru rivala, očigledno nismo dobro reagovali.

Posle toga je sve manje-više bilo rešeno, uz naš katastrofalan procenat šuta, pogotovo za tri poena. Ovih 19 promašaja nije bilo sve preko ruke. Bilo je tu dosta otvorenih šuteva koje nismo pogodili. Pored 10 penala koje smo promašili, bili smo meki u odbrani, pogotovo u prvom poluvremenu. Uz sve to, minus 14 na kraju je dobar rezultat za nas“, rekao je Vladimir Jovanović, trener Igokee m:tel.

U narednom kolu Igokea u Laktašima dočekuje ekipu Partizana.

(Tekst i foto: Nezavisne)