Još jedan uspešan vikend za atletičare Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora

June 16, 2024, 11:58 am
Na Prvenstvu Republike Srpske za juniore i mlađe pionire, održanom u Sokolcu atletičari Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora, ponovo su imali uspeha i osvojili dve medalje. Jednu srebrenu i jednu bronzane.
Obe medalje je osvojio Kristijan Marić, srebrenu u skoku u dalj, a bronzanu u troskoku sa novim ličnim rekordom od 11 metara i 18 cantrimetara.
Mariji Malešević je nedostajalo malo sportske sreće jer je osvojila dva ćetvrta mesta u disciplinama 400 m prepone i  u bacanju kugle.
Takođe i Srđanu Stanišići je malo sportske sreće nedostajalo da osvoji medalju u trci na 200 m, gde je na kraju zauzeo četvrto mesto sa novim ličnim rekordom od 24 sekunde i 46 stotinki, dok je trku na 400 m morao da propusti.
Mladi Tarik Tica je ostvario solidne rezultate u trkama na 100 m i u skoku u dalj , na Prvenstvu Republike Srpske.
-Sljedeće nastupe atletičari Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora imaju na 15. Međunarodnom atletskom mitingu u Zenici , gde je učešće najavilo nekoliko stotina takmičara iz mnogih Evropskih zemalja.Nakon toga dolaze Mlađe juniorsko Prvenstvo Bosne i Hercegovine u Tuzli 22 i 23. juna, Seniorsko Prvenstvo Bosne i Hercegovine u Rogatici 29 i 30. juna,  Balkansko Prvenstvo za mlađe juniore 6. juna u Mariboru, Juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine 13 i 14. jula u Zenici, kao i mnogobrojni Atletski mitinzi u zemljama regiona. Mi se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji nam pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle četiri godine.
Takođe se zahvaljujemo Nikoli i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja – saopšteno je iz AK “San” Prnjavor.
(TV K3 – Foto: AK San)