Jelena Gajić najuspješnija na prvenstvu RS

July 10, 2022, 11:34 am

Članica Atletskog kluba “Prnjavor” Jelena Gajić proglašena je za najuspješniju takmičarku na Prvenstvu Republike Srpske u atletici održanom na Sokocu na kojem je osvojila tri zlatne medalje u trkačkim disciplinama.
Gajićeva je osvojila prvo mjesto u trkama na 400 metara, 800 metara i 1.500 metara.

Članica Atletskog kluba “Prnjavor” Magdalena Katana titulu vicešampiona Republike Srpske na 3.000 metara u seniorskoj konkurenciji.

Trener Atletskog kluba “Prnjavor” Željko Petrović rekao je Srni da je Jovana Radulović osvojila srebrnu medalju u trci na 1.000 metara i ostvarila novi lični rekord.

Anamarija Radulović osvojila je srebrnu medalju u bacanju kugle takođe sa novim ličnim rekordom.

Članovi Atletskog kluba “San” Prnjavor i njihove atletske sekcije Derventa osvojili su 12 medalja, od čega jednu zlatnu, šest srebrenih i pet bronzanih.

Kristina Stojković je seniorski prvak Republike Srpske na 100 metara i vicepravak na 400 metara, dok je Belma Ćuran seniorski viceprvak u trci na 100 metara sa preponima i u skoku s motkom.

Predsjednik kluba Dalibor Vrhovac rekao je da je Jovana Mitrović osvojila bronzane medalje u trkama na 100 metara sa preponima i na 400 metara.

“Dobre rezultate i medalje nastavio je osvajati i Kristijan Marić, koji je u skoku sa motkom došao je do bronzane medalje, dok je svoju prvu srebrnu medalju i titulu viceprvaka Republike Srpske osvojila Daniela Stanišić u trci na 100 metara”, rekao je Vrhovac Srnu.