Janis Sferopulos: Ništa u životu neće biti poklonjeno

March 11, 2024, 8:08 am

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u utakmici 22.kola ABA lige ekipu Krke rezultatom 110:57.

„Crveno bijeli“ su do novog trijumfa stigli izvrsnom igrom u prvom peridou kada su stigli do velike prednosti 27:7 i već tada u 9. minutu utakmice nije se postavljalo pitanje pobjednika. Prva dionica završena je rezultatom 31:11.

Na poluvremenu Crvena zvezda je vodila 56:27, a do kraja utakmice i trener Janis Sferopulos dao priliku svim igračima i podijelio minutažu pred utakmicu Evrolige sa Makabijem.

„Ništa vam kao i u životu neće biti poklonjeno, morate da izađete i da dobijete utakmicu. Za nas je bio važan pristup, igrali smo vrlo ozbiljno, nismo potcenili protivnika, znali smo da će se boriti, jer se bore za opstanak. Odigrali smo dobru utakmicu i čestitam igračima na pobedi“, rekao je zrener KK Crvena zvezda Janis Sferopulos.

Naredni meč u ABA ligi crveno bijeli igraju naredne nedelje u Zagrebu protiv ekipe Cibone. Pobjedom u tom meču bi napravili veliki korak ka osiguravanju prvog mjesta u ovom dijelu sezone jer nakon te utakmice ih očekuju dvije utakmice u Beogradu protiv Mege i Studentskog Centra.

Izvor: Nezavisne novine