Jako nevrijeme zahvatilo je juče Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju.
Nevrijeme praćeno jakim vjetrom, pljuskovima i gradom zahvatilo je Novi Sad i Loznicu, gdje je gotovo u cijelom gradu nestalo struje.
U Novom Sadu su padali obilna kiša i grad veličine lješnika.
https://twitter.com/i/status/1147896880489291777
Pojedine saobraćajnice su blokrane, vjetar je obarao grane i drveće, a ima i više oštećenih automobila, javili su beogradski mediji.
https://twitter.com/i/status/1147894258889830405
Olujni vjetar i grad pogodili su i Beočin gdje je oboreno jedno drvo, a grane su pokidale kablove tako da je dio sela bez struje.
Grad je uništio usjeve u naselju Gložan u opštini Bački Petrovac, kao i u Bačkoj Palanci.
Republički hidrometeorološki zavod izdao je upozorenje da je u Beogradu na snazi narandžasti, a u okruženju crveni meteoalarm.
Gorski kotar i Istru zahvatilo je jako navrijeme praćeno ledom, koji je Fužine zatrpao, a leda je bilo i na auto-putu Zagreb-Rijeka gdje su se vozači zaustavljali ispod nadvožnjaka.
Meteorološki portal Istramet objavio je na Fejsbuku snimak nevremena koje je zahvatilo Gorski kotar, gdje je područje Fužina zatrpao grad.
https://www.facebook.com/istramet/videos/422924025099309/
Oluja je zahvatila Kvarner, a potom i Rijeku gdje je padao grad.
Sitnijeg leda bilo je u Krapinskim Toplicama, Klanjcu, Tuheljskim Toplicama, Tuhlju, Donjoj i Gornjoj Stubici, Lugu Zabočkom…
Veći led padao je u Klokovcu, Čretu u Krapinskim Toplicama, u Budinščini, Maloj Erpenji, Hršak Bregu, Benkovom u Pregradi, okolini Krapine…
Meteoalarm je danas za Hrvatsku izdao narandžasto upozorenje zbog nevremena.
Narančasti meteoalarm na snazi je za osječku, zagrebačku, karlovačku, riječku i gospićku regiju.
Evropski centar za predviđanje oluja zbog jakog vjetra koji može nanijeti štetu, te jakog grada i obilnih padavina izdao je najjači, treći stepen upozorenja.
Treći stepen upozorenja izdat je za kopnenu Hrvatsku i Istru, dok je za Dalmacija izdat drugi zbog jakog grada i jakih udara vjetra.
Snažno nevrijeme pogodilo je u popodnevnim časovima i Sloveniju, a najgore je u Ptuju i bližoj okolini. Padao je grad, praćen olujnim vjetrom, a centar grada je poplavljen.
Udari vjetra za vrijeme nevremena prelazili su 100 kilometara na čas.
(RTRS)