Hiršeru još jedan Kristalni globus

March 6, 2017, 7:46 am

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je novi Kristalni globus u Svjetskom kupu ove sezone.

Nakon velikog u generalnom poretku i malog u superveleslalomu, osvojio je “titulu” i u slalomu, drugim mjestom na Kranjskoj Gori.

Hiršer je pretposljednju ovosezonsku trku u slalomu završio za 1:49,06 minuta i bio je 0,80 sekundi sporiji od pobjednika, sunarodnika Mihaela Mata.

Mat je ostvario prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu. To je četvrti mali Kristalni globus u slalomu za Hiršera.

Drugo mjesto u nedjeljnoj trci osvojio je Italijan Stefano Gros sa 1:48,56 minuta, a treći je bio Feliks Nojrojter iz Njemačke rezultatom 1:48,72.

Hiršer je i pobjednik Svjetskog kupa, rekordnu šestu godinu uzastopno. On je u subotu osvajanjem titule u superveleslalomu, pet trka prije kraja, obezbijedio veliki Kristalni globus.

Izvor: B92, Beta