Gudurić sa 9 metara u posljednjoj sekundi za 2-0! (VIDEO)

June 6, 2016, 7:33 am

U drugoj utakmici finalne serije Zvezda je slavila u gostima protiv crno-belih sa 87:86 trojkom Marka Gudruića sa devet metara od tablu u poslednjoj sekundi.

Delovalo je da će Partizan uspeti da izjednači. Ekipa Aleksandra Džikića je posle debakla u prvom meču zaigrala sa mnogo više energije i od starta je preuzela vođstvo nošena podrškom svojih navijača.

Kada su krajem druge deonice crno-beli poveli sa 50:30 delovalo je da će Zvezda pretrpeti debakl, ali tim Dejana Radonjića uspeo je u nastavku da preokrene. Dva minuta pre kraja crveno-beli su došli do prednosti, ali je Veličković 45 sekundi pre kraja ubacio trojku za 83:80.

Ni to nije bilo dovoljno crno-belima, u ’penal’ završnici je Vilson promašio jedno slobodno bacanje, a Marko Gudurić je neverovatnom trojkom rešio meč u korist gostiju.

Stefan Jović je imao 13 poena i 7 asistencija, 13 poena su ubacili i Cirbes i Kinzi, a heroj Gudurić 11. Veličković je predvodio crno-bele sa 17 poena i 4 skoka, 18 poena ubacio je Vilson (17 u prvom delu) uz 5 asistencija, dok je Vilijams dodao 13 uz 4 skoka.

Treći meč igra se u utorak, a domaćin će biti Crvena zvezda.