Ona je nakon razgovora sa ministrom inostranih poslova u Savjetu ministara u tehničkom mandatu Igorom Crnatkom rekla da se Hrvatska u odluci da izabere tu lokaciju vodila time što je to područje slabo naseljeno, pretežno srpskim stanovništvom, koje je u većini protjerano tokom rata, a nisu se vodili time da je sa druge strane granice ugroženo više od 200.000 ljudi koji se pretežno bave proljoprivredom i pčelarstvom.
Golićeva je podsjetila da je Vlada Srpske proglasila Park prirode Una, što je dobar mehanizam zaštite tog područja koji se nalazi u neposrednoj blizini Trgovske gore, te napomenula da se taj park prirode nastavlja na Nacionalni park Una u Federaciji BiH.
Crnadak, koji će sutra u Beču učestvovati u radu skupštine Međunarodne agencije za atomsku energiju, rekao je da će delegacija BiH o ovom problemu upoznati u direktnom razgovoru generalnog sekretara te agencije.
On je dodao da će delegacija BiH iznijeti čvrste agrumente i detaljno obrazložiti zašto odlagalište ne treba da bude na Trgovskoj gori, nego da treba naći neko bolje rješenje.
Crnadak je najavio da će o tom pitanju uslijediti i razgovori sa ministrima inostranih poslova Slovenije i Hrvatske.
RTRS