– Zaštitom proizvoda, čuvamo tradiciju ovog kraja u proizvodnji autentičnih proizvoda. Značajan uticaj ima i na lokalnu zajednicu, kao prvi zaštićeni proizvod. Sve to doprinosi i ruralnom razvoju i prepoznatljivosti područja – istakla je Milovićeva.
U saopštenju se navodi da zahvalnost duguju svima koji su pružili podršku na ovom putu, a to su opština Gacko i načelnik Ognjen Milinković, savjetnik za strateško planiranje i razvoj opštine Saša Slijepčević, profesori sa Poljoprivrednog fakulteta iz Banjaluke Stoja Jotanović, Đorđe Savić i Draženko Budimir”, navodi se u saopštenju.
Podršku su pružili i EU kroz projekte “ReLOaD dva”, Svjetska organizacija za hranu i poljoprivredu /FAO/, Agencija za bezbjednost hrane BiH i Dragan Brenjo, Poljoprivredna zadruga “Gacko”, “Slou fud konvivijem” Trebinje, Hercegovina i svima koji su na bilo koji način podržali i pomogli rad Udruženja.
Kajmak iz mješine odavno je uvršten u “Slou fud” katalog Riznice ukusa “Ark of tejst” sa ciljem promocije i podsticanja dalje proizvodnje.
(Tekst: Nezavisne novine – foto: arhiva)