Hanibal Gadafi, sin bivšeg lidera Libije Muamera Gadafija, može na slobodu ako plati kauciju od 11 miliona dolara.
Libanske vlasti naredile su da se Hanibalu Gadafiju omogući izlazak na slobodu iz zatvora uz kauciju od 11 miliona dolara.
Uslov za oslobađanje Gadafija, osim kaucije, je i zabrana izlaska iz Libana u naredna dva mjeseca.
Ovu odluku sud je donio nakon što su Gadafijevi advokati rekli da je on bolestan.
Prije dvije godine libijske vlasti su zatražile da Gadafi bude oslobođen, pozivajući se na njegovo loše zdravstveno stanje nakon što je stupio u štrajk glađu u znak protesta zbog zatvaranja, prenosi Srna.
Hanibal Gadafi priveden je u Libanu 2025. godine, nakon što su ga libanski militanti priveli, tražeći od njega informacije u vezi sa lokacijom jednog poznatog libanskog šiitskog klerika Muse el Sadra, koji je nestao 1978. godine tokom posjete Libiji.
Hanibal Gadafi nalazi se u zatvoru u Bejrutu posljednjih 10 godina, ali nikada nije optužen, podsjeća AP.