Francuzi preživjeli Gvineju, Ukrajinci u 90+8 do pobjede

July 28, 2024, 6:28 am

Zanimljiv dan na Olimpijskim igrama bio je i u fudbalu. Domaća reprezentacija Francuske je minimalnim rezultatom (1:0) savladala Gvineju i ostala na čelu grupe A.

Mučili su se Francuzi, pogotovo u prvom poluvremenu. Gvineji su poništena dva gola u završnici prvog poluvremena. Djelovalo je da će se meč završiti bez golova, međutim, ponovo je Olise kreirao pobjedu Francuzima.

Novi igrač Bajerna je u 76. minutu namjestio gol Sildiliji i donio Francuskoj nova tri boda. U istoj grupu, SAD su ubjedljivo savladale Novi Zeland rezultatom 4:1 i sada imaju isti broj bodova kao i reprezentacija iz Okeanije.

Ukrajina je u posljednjim trenucima meča izborila pobjedu protiv Maroka. Ukrajinci su poveli golom Kriskovog u 21. minutu, a potom se sve zakomplikovalo. U 63. minutu je Saljuk dobio direktan crveni karton, skrivio jedanaesterac koji je Rahimi pretvorio u gol i sve je djelovalo da će Maroko slaviti, međutim, u 98. minutu je Krasnopir postigao gol i donio Ukrajini sva tri boda.

U istoj grupi je Argentina savladala Irak 3:1 i sada svi imaju isti broj bodova.

(Nezavisne – Foto: X/Paris 2024)