Francuzi i Holanđani podijelili plijen u derbiju (FOTO)

June 22, 2024, 7:53 am

Fudbaleri Francuske i Holandije remizirali su 0:0 u okviru 2. kola grupe D Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Treba istaći i to da u ovom meču za Francusku nije igrao Kilijan Mbape zbog povrede.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova iako oba tima imala po nekoliko odličnih prilika. Ipak, finiš poluvremena djelovao je kao uspavanka.

Ni u drugom poluvremenu nismo vidjeli Bog zna kakav fudbal. Bili su oprezni i jedni i drugi i čini se da im je glavni cilj bio da iz ovog meča izađu neporaženi.

Ipak mogla je Holandija do prednosti da se nije upetljao VAR. Igrao se 69. minut kada je zbog ofsajda gol poništen Ćaviju Simonsu.

Do kraja meča nismo vidjeli mnogo uzbuđenja, pa je meč završen bez golova.

Ove dvije selekcije dijele prvo mjesto sa po četiri boda, Austrija je treća sa tri, dok je Poljska na posljednjem mjestu bez bodova.

U 3. kolu gdje će se sve odlučivati sastaće se Holandija i Austrija, te Francuska i Poljska.