Finalista Srpska opena poražen u Madridu; Hačanov u četvrtfinalu

May 2, 2023, 12:39 pm
Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u četvrtfinale masters turnira u Madridu, pošto je pobijedio sunardonika Andreja Rubljova sa 7:6, 6:4.

Meč Hačanova i Rubljova, 12. i šestog tenisera svijeta, trajao je sat i 42 minuta.

U prvom setu nije bilo brejkova, niti brejk lopti, pa je sve riješeno u taj-brejku koji je dobio Hačanov sa 10:8.

Hačanov je u potom uvodnom gemu drugog seta propustio tri prilike da oduzme servis rivalu, ali je u trećem iskoristio prvu i taj jedan brejk je bio i odlučujući.

Hačanov će u polufinalu igrati protiv pobjednika meča Karlos Alkaraz – Aleksander Zverev.

Plasman u četvrtfinale obezbijedio je i Nijemac Danijel Altmajer, 92. na ATP listi, pošto je bio bolji od Španca Haumea Munara sa ubjedljivih 6:3, 6:0.

Njegov rival u narednoj rundi takmičenja biće bolji iz duela Borna Ćorić – Alehandro Davidovič Fokina.

Iznenađenje predstavlja i eliminacija Rusa Danila Medvedeva, kojeg je pobijedio zemljak Aslan Karačev u dva seta (7:6, 6:4).