Evroliga: U svim mečevima domaćini odnijeli pobjedu

March 13, 2021, 7:42 am

Sa četiri sinoć odigrane utakmice, kompletirano je 29. kolo košarkaške Evrolige, a pobjedu u svim mečevima odnijeli su domaćini.

U prvoj utakmici, Anadolu Efes je bio ubjedljiv protiv Žalgirisa tokom čitavog meča, kontrolisao i igru i rezultat, sve do konačnih 89:62.

Turski tim je imao čak petoricu raspoloženih igrača, sa dvocifrenim košgeterskim učinkom, među njima je bio naravno i odlični srpski reprezentativac Vasilije Micić.

Šejn Larkin postigao je 18, Micić 17, Rordig Buboa i Sertač Šanli po 12, te Krunoslav Simon sa 11 poena.

Kod Žalgirisa su se istakli Tomas Vokap sa 15, Marijus Grigonis sa 14 i Avgustin Rabit sa 13 poena.

Baskonija je, nakon izjednačenih 20 minuta, prelomila utakmicu protiv Bajerna u trećoj četvrtini, koju je dobila sa 27:12, što je bilo nedostižno za Bavarce u posljednjih deset minuta, iako su tu dionicu dobili sa osam poena razlike.

Bajernu nije pomoglo ni to što je imao dva najbolja strijelca meča – DŽalena Rejnoldsa sa 18 /imao je još i deset skokova i sedam asistencija/ i Vladimira Lučića sa 17 poena.

Prosto, Baskonija je bolje rasporedila svoje poentere. Rokas Gjedraitis, Tonie Jekiri i Ahil Polonara su ubacili po 15, dok su Alek Piters i Luka Vildosa dodali po 11 poena.

Olimpijakos, iako je izgubio prvi četvrtinu od Zenita sa 28:15, malo po malo je smanjivao prednost, prije nego što je u potpunosti preokrenuo i na kraju došao do trijumfa.

U drugom poluvremenu su atinski “crveno-bijeli” prosto razbili ruski tim, jer su taj dio utakmice dobili sa 45:20.

Vasilis Spanulis sa 16, te Šakil Mekisik i Aleksandar Vezenkov sa po 13 poena, vodili su Olimpijakos do pobjede. Kanađanin Kevin Pengos sa 20 poena je bio najbolji strijelac utakmice, ali je to slaba utjeha Zenitu.

U posljednjoj utakmici, odigranoj na mali broj poena, Valensija je savladala Fenerbahče, ostavivši ga na samo 52 postignuta poena. Fan Rosom je sa 17 poena bio najefikasniji pojedinac i Valensije i susreta.

Srpski internacionalci u redovima španskog tima su imali sljedeći učinak: Nikola Kalinić sedam poena, četiri skoka i pet asistencija, a Vanja Marinković pet poena, uz dva skoka. Kod Fenerbahčea su odskočili Jirži Veseli sa 15 i Nando de Kolo sa 14 poena.

Valensija – Fenerbahče 66:52

Tabela: Barselona 21-8, Olimpija Milano 19-10, CSKA Moskva 18-10, Bajern 18-11, Anadolu Efes 18-10, Real Madrid i Fenerbahče 17-12, Zenit 16-12, Žalgiris, Valensija i Baskonija 15-14, Olimpijakos 13-16, Asvel 12-17, Alba 11-18, Makabi 11-16, Panatinaikos 10-17, Crvena zvezda 8-21 i Himki 3-25./