Lanac, u kojem je preko 50 odsto artikala proizvedeno u Srbiji, prodaje majice koje za temu imaju uvredljive i vulgarne poruke upućene Srbiji.
– Koliko košta majica sa aplikacijom velike Albanije – pitali su reporteri prodavačicu, koja je ljubazno odgovorila da majice koštaju pet evra.
Јedna od aplikacija je i psovka na račun Srbije na kojoj je slika pokazanog srednjeg prsta, a ovi artikli se prodaju tik uz kase, tako da ih je pri izlasku iz marketa teško ne primijetiti. “Blic” je pokušao dobije komentar od direktora ETC-a, koji je optužio “Blic” da je “majice okačio i sam namjestio za fotografisanje“.
– To nije istina i nije moguće. Ne vjerujem vam. To ste sami namjestili i slikali, takve majice ne postoje – rekao je Ramiz Keljmendi, direktor prehrambenog lanca ETC.
Na opasku “Blica” da je “majice vidio i da ih je mobilnim telefonom slikao kolega koji je jedan od najpoznatijih novinara u Prištini”, Keljmendi je odgovorio optužbama:
– Svi lažete! – bio je oštar, iako smo insistirali da uvijek postoji mogućnost da se to radi “njemu iza leđa“ i da tu informaciju provjeri.
Uvredljive majice nisu jedina negativna posljedica nakon slučaja “Dron”.
Predsjednik Alijanse za biznis Kosova Agim Šahini pozvao je građane da bojkotuju srpske proizvode. Poziv na bojkot upućen je na konferenciji za štampu upravo u trgovinskom lancu ETC, a da ironija bude veća, dok je pozivao građane da zaborave na srpske slatkiše, bio je okružen upravo njima.
– Tačno je da se podigla velika tenzija zbog utakmice ovde u Prištini. Neću ništa da pričam jer se plašim da bi mi ta izjava donijela više štete nego dobra. Istina je da na rafovima imamo puno srpskih proizvoda i da ih narod kupuje – rekao je tada za “Blic” Ramiz Keljmendi, dok je Agim Šahini, koji je pozvao ljude na bojkot, izbjegavao komunikaciju sa reporterima “Blica”.
(Blic)