Dončić tripl-dablom vodio Dalas do brejka u Oklahomi (VIDEO)

May 16, 2024, 7:33 am

​Košarkaši Dalasa pobijedili su u gostima ekipu Oklahome sa 104:92 i tako poveli sa 3:2 u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Dalas je do pobjede vodio Luka Dončić koji je upisao tripl-dabl pošto je meč završio sa 31 poenom (12/22 iz igre, 5/11 za tri), 11 asistencija i deset skokova.

Dončić je imamo i ključnu blokadu na 55 sekundi do kraja meča nad Šejem Gildžesom Aleksandrom.

Najbolje ga je pratio Derik Džons sa 19 poena, Kajri Irving je postigao 12, dok je Pi Džej Vošington dodao deset poena i deset skokova.

U redovima Oklahome najefikasniji je bio Šej Gildžes Aleksander sa 30 poena.

Košarkaši Dalasa su u drugoj četvrtini stigli do 15 poena prednosti, na poluvremenu su imali 54:44, da bi početkom posljednje dionice povećali vođstvo na plus 18 i više nisu dozvolili Oklahomi da se približi.

Naredni meč ove serije igra se u noći subota na nedjelju, a domaćin će biti Dalas, prenosi “b92”.

(Tekst i foto: Nezavisne novine)